K meditaci

    Soustřeďte se do středu svého nitra do svého duchovního srdce, uvolněte se, dýchejte zvolna do bříška, nádech nosem, výdech ústy. Pokud ucítíte v těle napětí zaměřte dech do tohoto místa a několikrát prodýchejte, až se blok rozpustí. Vaše mysl i tělo je uvolněné a klidné. Setkejte se ve svém srdci se svým Vyšším Já.                     

Jsem nádherná lidská bytost. Dovoluji si mít se rád(a). Tato skutečnost mě naplňuje důvěrou a láskou. Prociťuji svůj stav plného zdraví každou   buňkou svého těla.

 

Meditace orla, z knihy Moudrost Šamanů

      Tony Samara

Tato pozice se využívá při hledání ztracených předmětů a pomáhá nám vybavit si zapomenuté vzpomínky. V Jižní Americe se velmi často používá během iniciací, při nichž šamani procházejí  zkouškou, zda najdou ukryté předměty nebo zakopané poklady. Nejvhodnější doba pro tuto meditaci je mezi dvacátou a dvaadvacátou hodinou, kdy je mysl obzvláště receptivní.

   Najděte si tiché místo, kde vás pět až deset minut nebude nikdo rušit. Postavte se s rukama volně svěšenýma podél těla, hlava směruje dopředu. Uvolněte ramena. Jemně zavřete oči a vizializujte, jak se vaše tělo začíná měnit a spojuje se s orlem. Stáváte se jednou bytostí. Nadechujte nosem a při nádechu zvedejte paže do výšky ramen, přičemž prsty směřují k zemi. Při dalším nádechu pociťujte, jak se celé vaše tělo začíná kývat, a stále se zavřenýma očima si představujte, že se odlepuje od země a vzlétá. Letíte a pozorujete všechno kolem sebe. Když začnou být vaše paže unavené, nechte je v uvolnění klesnout podél těla. Stále se lehce pohupujete a udržujete soustředění na třetí oko. Jen buďte přítomni, nesnažte se o nic konkrétního. Vnímejte pouze houpání těla, které vás vede hlouběji a hlouběji do stavu přítomnosti něčemu, čemu máte být přítomni.

   To, o čem si myslíte, že to potřebujete najít, se může zcela lišit od toho, co vám pomáhá objevit orel. Jen buďte celému procesu přítomni, nic víc, a nechte sebou proudit informace, aniž byste se snažili logycky pochopit nebo analyzovat. Setrvejte v této pzici, jak dlouho budete potřebovat.